Stelaże: do łóżka, pod materac

Gdy kupujemy łóżko w pierwszej kolejności myślimy o korpusie, potem o zakupie wygodnego materaca. Następnie skupiamy uwagę na zagłówku oraz dodatkowych funkcjach, jak choćby obecność skrzyni na pościel. Najczęściej jednak zapominamy o stelażu do łóżka, traktując to jako oczywisty element wyposażenia. W praktyce coraz więcej zestawów trzeba skompletować samodzielnie. I dobrze, bo dzięki temu możemy dopasować stelaż pod materac zarówno do łóżka i materaca, jak i do swoich potrzeb. Wybór stelaży do łóżek jest dość spory. Przede wszystkim różnią się one wielkością. Dzięki temu możemy je dopasować do każdego wymiaru łóżka.  Popularne wymiary to także 90x200, 120x200, 180x200. Istnieje możliwość dostosowania wymiaru stelaża na indywidualne potrzeby Klienta.

Na tym jednak nie koniec. Materiał, z którego jest wykonany stelaż pod materac, ma ogromne znaczenie. Najpopularniejsze warianty, czyli stelaże drewniane, zapewniają optymalną wytrzymałość i doskonale amortyzują nacisk, jaki wywieramy na materac korzystając z łóżka. Ponadto odpowiednio zaprojektowany stelaż, z właściwie osadzonymi listwami zapewni stabilną powierzchnię dla materaca, który jednocześnie nie będzie się odkształcał, a przy tym ochroni go przed gromadzeniem się nadmiaru wilgoci. Zatem dobry stelaż pod materac zapewni właściwą cyrkulację powietrza i przedłuży żywotność materaca. A wszystko to jest gwarantem zdrowego i komfortowego snu.

Stelaż pod materac

Najlepiej wybrać stelaż dedykowany do konkretnego łóżka, co zapewni idealne dopasowanie produktów. Bardzo dobrze sprawdzają się stelaże podnoszone oraz z możliwością regulacji twardości. Wybór stelażu pod materac ma szczególne znaczenie dla osób o większej masie ciała lub dla osób kupujących dwuosobowe łóżko. W tym wypadku stelaż musi być naprawdę solidny. Jeśli masz wątpliwości czy w Twoim przypadku stelaż zaproponowany do konkretnego łóżka będzie optymalny to skorzystaj z pomocy naszych doradców. Uzyskasz szczegółowe informacje na temat tego, z jakiego materiału jest wykonany dany produkt i jaki ciężar utrzyma. Największą popularnością cieszą się stelaże bukowe mające dużą sprężystość, elastyczność i wytrzymałość, ale równie dobrze sprawdzają się stelaże drewniane z drewna brzozowego i sosnowego. Wszystkie są mocne, wygodne i estetyczne.

Choć stelaż do łóżka to coś, czego nie widać i co może wydawać się mało istotne, to warto poświęcić chwilę, aby wybrać odpowiednią opcję. W końcu każdy element łóżka przekłada się ostatecznie na komfort wypoczynku, a ten wpływa bezpośrednio na jakość codziennego życia! Dlatego zachęcamy do odwiedzenia jednego z naszych sklepów meblowych i wyboru właściwego stelażu do swojego łóżka i materaca.

Moje ulubione produkty

0