Meble do pokoju dziecięcego, młodzieżowego

Aranżacja pokoju dla dziecka lub nastolatka nie jest prostym zadaniem. U dorastającego dziecka z roku na rok zmieniają się potrzeby, gusta i oczekiwania, a pokój musi im sprostać. Do tego niejednokrotnie jedną przestrzeń dzieli ze sobą dwójka lub więcej dzieci, co stanowi nie lada wyzwanie dla rodziców. Z myślą o potrzebach najmłodszych skomponowaliśmy bogatą kolekcję mebli do pokojów dziecięcych i młodzieżowych. Są to meble, które pozwalają zaaranżować stylowy pokój dla dziewczyn i chłopców. Zastosowanie praktycznych rozwiązań takich jak: wysokie szafy z podzieloną przestrzenią, łóżka piętrowe, kompaktowe biurka z szufladami czy wysokie komody z otwartymi lub zamkniętymi półkami, szafki wiszące itp. umożliwia stworzenie na niewielkiej powierzchni odpowiedniego miejsca do nauki, zabawy i wypoczynku. 

Meble do pokoju dziecięcego

Wśród mebli dziecięcych znajdziesz między innymi łóżeczka dziecięce, pojemne komody i szafy, jak również półki. W pokoju najmłodszych dzieci ważne jest spokojne miejsce do snu i wypoczynku, stworzenie bezpiecznej przestrzeni do zabawy oraz łatwe przechowywanie ubranek, zabawek, książeczek i innych drobiazgów. Nasze meble dziecięce ładnie wkomponowują się w każdy wystrój. Można je też dopasować do pozostałych mebli w domu, co jest niezwykle ważne, jeśli urządzamy kącik dziecka we własnej sypialni lub innym pomieszczeniu. Dzięki temu całość będzie wyglądała stylowo i estetycznie.

Meble do pokoju młodzieżowego

Im dziecko starsze, tym większe ma potrzeby. Dziecko w wieku przedszkolnym, a tym bardziej szkolnym potrzebuje wygodnego biurka do nauki i zabawy. Takie biurko szkolne musi pomieścić książki, zeszyty, artykuły piśmiennicze, a także sprzęt komputerowy. Duży blat musi umożliwiać rozłożenie wszelkich niezbędnych do nauki rzeczy, ale też pozwalać na wykonywanie prac plastycznych i technicznych. Należy też pamiętać o odpowiednim łóżku z dostosowanym do wieku i wagi materacem. Do pokoju młodzieżowego optymalne będą jednoosobowe łóżka o długości standardowej dla dorosłych.  Popularne wymiary powierzchni spania w pokojach młodzieżowych to: 90 x 200cm oraz 120 x 200cm. Tym samym takie łóżko posłuży przez wiele lat. Bardzo dobrym wyborem są łóżka z pojemnikami na pościel lub szufladami. Dzięki temu w ciągu dnia na łóżku można bawić się, odpoczywać, a do tego mogą na nim swobodnie siedzieć koleżanki i koledzy.

Neutralne i nowoczesne meble do pokoju młodzieżowego

Stawiając na prostotę i stonowane rozwiązania można stworzyć uniwersalny pokój, który będzie rósł razem z dzieckiem. Wraz ze zmianą upodobań, zainteresowań i gustu można zmienić parę dodatków i kolorów we wnętrzu, aby pokój nabrał innego charakteru. Jednocześnie nie trzeba od razu wydawać pieniędzy na nowe meble młodzieżowe. W Salonach Meblowych Jawor uważamy, że zakup doskonałej jakości mebli do pokoju dziecięcego lub pokoju młodzieżowego to inwestycja na lata. Dlatego stawiamy na przemyślane i solidne rozwiązania. W każdej kolekcji nie brakuje mebli modułowych, które można ze sobą dowolnie zestawiać, zgodnie ze swoimi potrzebami. Jednocześnie stawiamy na klasyczną kolorystykę, w tym białe meble młodzieżowe i drewniane meble dla dziecka, dzięki czemu pokój można urządzić na wiele sposobów. W wielu kolekcjach mebli istnieje możliwość doboru koloru uchwytów, frontów lub dekoracyjnych wstawek dzięki czemu pokój nabiera niepowtarzalnego charakteru. Zestaw mebli młodzieżowych można też z czasem rozbudowywać o kolejne moduły, jeśli okażą się przydatne. Wszystko to sprawia, że wspólnie stworzymy meble na miarę potrzeb!

Moje ulubione produkty

0